הבישול באינדוקציה הפך בשנים האחרונות ליותר ויותר פופולארי, בעיקר בגלל החיסכון האנרגטי שלו, כמו גם החיסכון בזמן והיעילות הגדולה שלו. הילדים רעבים ואתם רוצים להכין פסטה במהירות? המים בסיר ירתחו ממש בכמה רגעים. אבל האם כל סיר יכול להתאים לאינדוקציה? בפוסט הבא תוכלו לקרוא את כל מה שצריך לדעת על סירי אינדוקציה.

 

מה זה בכלל בישול אינדוקציה?

 

fissler pot front

בישול באינדוקציה מבוסס על עיקרון של חימום באמצעות השראה מגנטית – גוף החימום מורכב למעשה מסליל מגנטי שהופך את אנרגיית החשמל לאנרגיה מגנטית. האנרגיה המגנטית בפלטת הבישול יוצרת שדה מגנטי משתנה כאשר האינטראקציה שלו עם מתכת מגנטית, יוצרת תנועה ותזוזה של המולקולות בתוך המתכת והחיכוך ביניהן יוצר חום. פלטות בישול באינדוקציה מצוידות לרוב בבקרת עוצמה וטמפרטורה מדויקת, כך שניתן להגיע לאיזו טמפרטורה שרוצים.
אחד היתרונות המשמעותיים במשטחי חימום באינדוקציה הוא שהמשטח עצמו בכלל לא מתחמם, וכל מה שמתחמם הוא אך ורק הסיר עצמו.

 induction cooking symbol

 

fissler induction cooking pot

סירי אינדוקציה 

 

על מנת שאפקט החימום באינדוקציה יתאפשר ויהיה יעיל, יש להשתמש בסירים שהינם - סירי אינדוקציה ייחודים. סירים כאלו צריכים להיות בעלי תחתית מגנטית וכן עם הולכת חום טובה, על מנת שפיזור החום על פני הסיר יהיה אחיד ושווה. איך תזהו סירי אינדוקציה? סירי אינדוקציה יהיו בעלי סימון בתחתית שלהם המצביע על התאמה לאינדוקציה, למשל כמו בסירי פיסלר, בהם מוטבעת על התחתית המילה Induction. בנוסף יופיע על המארז או על הוראות ההפעלה הסימון לאינדוקציה.

 

 

 

לא על המגנט לבדו 

 

fissler pot also for induction cooking

כאשר אתם בוחרים סירי אינדוקציה, חשוב מאוד לבחור סירים רב תכליתיים בעלי פונקציונליות גבוהה. כדאי לרכוש סירים איכותיים, כאלו שעשויים מפלדת אל-חלד 18/10 ועם פיזור חום אחיד ומלא על פני התחתית ובשטח הכולל של הסיר. אך יותר מכך, חשוב שלסירים אלו תהיה גם התאמה לכל סוגי הכיריים, כדי שתוכלו לקחת אותם אתכם לבתים אחרים בחגיגות וארוחות חג במידת הצורך. ולא לשכוח, בסוף כל בישול יש גם את הניקוי – שימו לב שהסירים ניתנים לניקוי בקלות, בין אם מדובר בפלדת נירוסטה איכותית, או שניתן לשטוף אותם במדיח הכלים.