חווית בישול מקצועית ובריאה נוצרת הודות לשילוב האידיאלי בין מרכיבים טריים ואיכותיים שמעניקים לתבשילים ניחוח וטעם נפלא לבין כלי בישול איכותיים. לצד עמידה בקריטריונים מחמירים של איכות החומרים, סירי בישול מקצועיים מיוצרים במדינות מתקדמות טכנולוגית, וקל להבחין בתשומת הלב שניתנה לפרטים הקטנים. זהו החלק שני במדריך "איך לבחור סירים איכותיים?". את החלק הראשון תוכלו למצוא כאן

 

 

אילו תכונות נוספות ניתן למצוא בסירים איכותיים?

 


מכסה מותאם לאיטום מושלם
המכסה המותאם לסיר באופן מושלם אוטם את השוליים, ומונע בריחת אדים ונוזלים במהלך הבישול. התוצאה היא משך בישול קצר יותר השומר על הערכים התזונתיים ועל מזון עסיסי וארומטי. 

 

 

 

 

 

A variety of kitchen products


ארץ ייצור אמינה ומתקדמת 
ארץ הייצור היא קריטריון רב חשיבות בבחירת סיר איכותי. לכן כל הסירים המיובאים על ידי נוטרישף מיוצרים במדינות בעלות ותק ומוניטין בתחום הבישול. אחד ממותגי הסירים המובילים של נוטרישף הינה חברת פיסלר אשר נוסדה בגרמניה ב-1845 על ידי קרל פיליפ פיסלר והפכה במהרה לפורצת דרך ומובילה בינלאומית בתכנון, יצור ופיתוח מוצרים למטבח. במרוצת השנים הפכה חברת פיסלר לשם נרדף לחדשנות ואיכות הודות להפצת טרנדים וחידושים בעולם הבישול, רישום פטנטים ומספר הולך וגובר של פרסים על חדשנות ועיצוב. כלי המטבח של פיסלר מיוצרים לאחר תהליך תכנון דקדקני וכפופים לתו איכות קפדני ביותר. התוצאה היא כלי מטבח אמינים ומתקדמים עם אחריות של שנים.
 


 

 

 

liquid measurement


הפרטים  הקטנים שעושים את ההבדל
סירים איכותיים מאופיינים בתכנון מדוקדק שיורד עד לפרטים הקטנים ביותר במטרה להקל על העבודה ולחסוך זמן יקר:
✓ שוליים רחבים המאפשרים ניקוז נוזלים מתוך הסיר בזרם אחיד ללא טפטוף והתזה
✓ מד נוזלים פנימי על דפנות הסיר חוסף את הצורך להשתמש בכוסות מדידה בעת הבישול
✓ מכסה שקוף המאבחן לבדוק את מידת העשייה של המזון ואת כמות הנוזלים בסיר ללא הרמת המכסה
✓ פטנט ריקון הנוזלים הבלעדי של פיסלר מאפשר להכין פסטה או תפו"א ללא שימוש במסננת וללא סכנת כוויה בעת ריקון המים.