חווית בישול מקצועית ובריאה נוצרת הודות לשילוב האידיאלי בין מרכיבים טריים ואיכותיים שמעניקים לתבשילים ניחוח וטעם נפלא לבין כלי בישול איכותיים. סירי בישול מקצועיים מתאפיינים בעמידה בקריטריונים מחמירים, חלקם נראים לעין וחלקם מורגשים כבר בשימוש הראשון, למשל: המתכת ממנה עשוי גוף הסיר, עובי התחתית של הסיר,  משקל המכסה ואופן סגירתו, עיצוב הידיות וניצול מקסימלי של אנרגיה. כל אלו צריכים להיות מתוכננים ומעוצבים בקפידה על מנת ליצור סירים איכותיים שמפיקים תוצאות מעולות במטבח. 

 

 

אילו תכונות ניתן למצוא בסירים איכותיים?

 

fissler pot 18/10 steel


גוף הסיר עשוי מפלדת אל-חלד 18/10
סירים איכותיים העומדים בסטנדרט המקובל בעולם הבישול עשויים מפלדת אל חלד המכילה לפחות 11.5% כרום. פלדת אל-חלד 18/10 ממנה עשויים כל סירי פיסלר מורכבת מיחס גבוה של 18% כרום, 10% ניקל ו-72% פלדה. סירים מפלדת אל-חלד 18/10 אינם מגיבים עם המזון (יוצרים תגובה כימית שפוגמת בטעם), קלים מאוד לניקוי ומוגנים בפניי חלודה וקורוזיה הפוגעים בעמידות הכלים לאורך זמן.

 

 

 

 

fissler cooking pot


ידיות אחיזה נוחות ומבודדות
ידיות האחיזה הרחבות והמעוצבות שמאפיינות סירים איכותיים מאפשרות הרמה נוחה גם כאשר הסיר מלא. ידיות הסירים של פיסלר, המצויות משני צדדיו של הסיר ועל המכסה, בטוחות לשימוש משום שהן מבודדות מאוד מגוף הסיר ואינן מתחממות במהלך הבישול. כל עוד הידיות אינן מחוממות באופן ישיר ע"י להבה או בתנור הן נשארות קרות וניתן לאחוז בהן גם לאחר הבישול ללא הגנה על הידיים.

 

 

 

 

 

 

 

fissler pot


ניצול מקסימלי של אנרגיה
סירים איכותיים מיוצרים עם תחתית אוגרת חום המסייעת לפזר אותו באופן אחיד ושווה בכל שטח הסיר, לחיסכון באנרגיה. תחתית הסירים של פיסלר "Fissler Cookstar all-stove base" היא פטנט רשום אשר מורכבת מפלדת אל חלד איכותית ועבה במיוחד עם שכבת אלומיום פנימית בעובי 6 מ"מ, שמבטיחה פיזור חום שיוויני הלוכדת את החום ושומרת עליו.
בניגוד לתחתיות של סירים רגילים העשויות מאלומיניום שמתרחב וצורתו משתנה בחום, תחתית הסיר בטכנולוגיית "Fissler Cookstar all-stove base" מתיישרת ומשתטחת באופן מלא בזמן החימום בכל סוגי הכיריים והיא לעולם לא תתעקם או תתעוות למשך כל החיים.